Fantastyka/fantasy/science fiction

Recenzja

Mam mętlik w głowie. Wczoraj skończyłam czytać „Kuglarza”, trzeci tom serii „Opowieści z Wieloświata” i od tamtego momentu cały czas, usilnie myślę nad tym, co o nim napisać. Jestem z jednej strony zauroczona, z drugiej zagubiona. Zapraszam do zapoznania się z moimi rozterkami :)

Recenzja

Kiedy zobaczyłam tytuł tej książki, to pomyślałam tylko krótkie, treściwe: „co?”. „Żertwa” nic mi nie mówiła. Wyobrażałam sobie, że ten termin musi mieć jakiś związek z mitologią słowiańską, która jest podstawą tej historii. A teraz już wiem, o co chodzi i mam nadzieję, że Wy również zapragniecie się dowiedzieć :) Zapraszam na recenzję.

Recenzja

Rzadko sięgam po książki stylizowane na klimat retro i choć nie było to pasjonujące spotkanie to książka Imogen Hermes Gowar przypadła mi do gustu. Zapraszam na recenzję powieści „Syrena i Pani Hancock”.

Recenzja

Sięgając po „Wiedźmę”, powieść Anny Sokalskiej, nie spodziewałam się, że ta powieść tak mnie, wciągnie. Oczekiwałam, że będzie to książka stricte fantasy, które czytam stosunkowo rzadko. Okazało się jednak, że „Wiedźma” jest mi bliższa, niż się na pierwszy rzut oka wydawało.

Recenzja

Wpis tego typu pojawia się na blogu po raz pierwszy. Dzisiaj będę chciała przybliżyć Wam nie jedną, nie dwie a aż trzy książki! Dobrze wiecie, że niedawno przeczytałam „Trupa na plaży” Anety Jadowskiej i miałam po nim lekki niedosyt. Byłam jednak pewna, że nie będzie to moje ostatnie spotkanie z twórczością tej autorki... i tak też było :)

Recenzja

Nie byłam przygotowana na to jakie emocje wywoła we mnie ta książka. Rok temu, niedługo po premierze „Klątwy przeznaczenia” w sieci aż zawrzało. Można powiedzieć, że powieść skupia wokół siebie tylko dwie grupy odbiorców: sympatyków, którzy są historii dozgonnie oddani i czytelników rozczarowanych, chętnie wyrażających swoją niechęć do tegoż tytułu. A jak jest ze mną? O tym za chwilę.

Recenzja

Niesamowita, unikatowa, nietuzinkowa… Mogę tak godzinami :) Jeśli jesteście już lekko znudzeni przewidywalnymi fabułami, powtarzającymi się schematami i nudnymi bohaterami to mam dla Was coś specjalnego. „Mroczny duet” Victorii Schwab podbił moje serce.

Recenzja

Odetchnęłam z ulgą. Jest nadzieja na to, że nie tylko „Dwory” Maas będą należały do moich ukochanych serii książkowych :) Po lekkim rozczarowaniu pierwszą częścią, sięgnęłam po drugi tom. Ależ to było wspaniałe! Zapraszam na recenzję „Korony w mroku”, której autorką jest Sarah J.Maas.

Recenzja

Postapokaliptyczna wizja miasta podzielonego na dwie strefy, którymi dowodzą odwieczni wrogowie. „Okrutna pieśń” to książka utrzymana w klimacie urban fantasy – pierwsza w tym stylu, z którą mam do czynienia. Jak wypadła? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć to zapraszam do dalszej lektury :)

Subskrybuj RSS - Fantastyka/fantasy/science fiction

© 2017 prostymislowami.com | Strona prostymislowami.com używa ciasteczek.