Literatura dziecięca

Książki dla dzieci

Pewnym zaskoczeniem może być to, że dzisiaj pojawi się tutaj aż 5 książek dla dzieci. Rzadko po takie tytuły sięgam, zaś jeszcze rzadziej je opisuję. Nadarzyła się jednak nielada okazja, bo w ciągu dwóch ostatnich miesięcy premierę miało aż 5 książek dziecięcych, po które zapragnęłam sięgnąć a po ich przeczytaniu zapragnęłam również Wam o nich krótko opowiedzieć :) Każda z nich jest wyjątkowa i uważam, że na każdą warto zwrócić uwagę. Idą Święta, czas kiedy każdy z nas poszukuje prezentu dla najbliższych.

Recenzja

Są książki koło, których nie da się przejść obojętnie. Piękna okładka, cudowne wydanie, urzekająca treść. Czego chcieć więcej? Zapraszam na recenzję książki „Dziadek do orzechów”, której autorem jest E.T.A Hoffmann.

Recenzja

Jakie macie skojarzenia z Adamem Mickiewiczem? Polski poeta, autor takich dzieł jak „Pan Tadeusz”, „Konrad Wallenrod”, „Dziady”. Widujecie jego nazwisko na pomnikach, tabliczkach z opisem ulic czy w nazwach Uniwersytetów. Ale czy Adam Mickiewicz – mistrz polskiej literatury, mógł być też łobuzem? Dzisiaj popatrzymy na naszego wieszcza oczami dziecka. Brzmi zachęcająco? Zapraszam do dalszej lektury :)

Subskrybuj RSS - Literatura dziecięca

© 2017 prostymislowami.com | Strona prostymislowami.com używa ciasteczek.