Literatura młodzieżowa

Recenzja

Ostatnio pisałam dla Was recenzję najnowszej książki Madsa Peder Nordbo pt. „Zimny strach”. Dałam autorowi drugą szansę i sięgnęłam po jego kolejną powieść. Tak samo było w przypadku Anny Dąbrowskiej. Jej „Nauczyciel tańca” średnio mi się podobał, więc postanowiłam zapoznać się z jej najnowszą powieścią „Zanim zniknę” i sprawdzić czy jej styl rzeczywiście mnie nie zachwyca. Co wyszło z tego ponownego spotkania? O tym w dzisiejszym wspisie. Zapraszam!

Recenzja

I pomyśleć, że takie historie dzieją się wśród nas. Dotykają jedynych bardziej, drugich mniej ale pomimo tego, że jest to fikcja literacka to opowiedziana została prosto, po ludzku, tak jakby wydarzyła się niedawno, gdzieś blisko... Jedna z najlepszych książek tego roku, zdecydowanie najlepsza wśród książek YA, które dotychczas przeczytałam. Zapraszam na recenzję książki „Dzień ostatnich szans”.

Recenzja

Już dawno nie czytałam tak mądrej i wartościowej książki z gatunku YA. Z czystą przyjemnością napiszę o niej kilka słów i zapraszam Was do dalszej lektury.

Recenzja

Jesteście ciekawi jak sprawnie można ze sobą połączyć skomplikowaną historię rodu Tudorów i humor rodem z Monty Pythona? Jeśli nie wyobrażacie sobie takiej mieszanki to myślę, że kolejną książką jaką powinniście przeczytać jest „Moja Lady Jane” napisana przez trzy szalone autorki – Cynthię Hand, Brodi Ashton oraz Jodi Meadows.

Recenzja

Białe Święta. Mroźne poranki, zasypane drogi, śnieg padający z nieba. Dzieci urządzają śnieżną bitwę a dorośli jeżdżą na łyżwach. Zima! Ale to nie dzisiaj... :) Jak spędzić wigilię w ciepłej Kalifornii? Czy da się poczuć świąteczny klimat w miejscu, w którym nigdy nie pada śnieg? Poznajcie historię autorstwa Jaya Ashera pt. „Światło”.

Recenzja

Amerykański High School. Różowa Armia, która terroryzuje szkołę. Grupa boskich koszykarzy. Magia i demony. A wszystko osadzone w polskich realiach, w Gdańsku. Czy autorce udało się sprawnie połączyć te wszystkie elementy? Zapraszam na recenzję książki pt. „Król Kier”, autorstwa Aleksandry Polak.

Recenzja

Wampiry, wilkołaki, zjawy i duchy – to nie dziś :) Jeśli jednak lubicie kiedy takie postaci pojawiają się w literaturze, to myślę, że książka, którą będę dzisiaj opisywać może Was zaciekawić. Zapraszam na recenzję powieści pani Pauliny Hendel pt. „Żniwiarz. Pusta noc”.

Recenzja

Czy była to książka o Harrym Potterze w spódnicy? Z pewnością nie. Czy była to historia inspirowana Harrym Potterem? Oczywiście, że tak! Czy ta inspiracja sprawiła, że książka ma szansę powtórzyć spektakularny sukces poprzednika? O tym w dzisiejszej recenzji książki „Kroniki Jaaru. Księga luster”, której autorem jest Adam Faber.

Recenzja

Dzisiaj zanurzymy się na chwilę w świecie gorących pustyni i spowitych tajemnicą magicznych postaci. Zapraszam na recenzję książki „Buntowniczka z pustyni”, której autorką jest Alwyn Hamilton.

Recenzja

„13 powodów” to nie jest lekka i przyjemna lektura. Jeśli nigdy nie sięgacie po literaturę młodzieżową to myślę, że ten tytuł powinien być wyjątkiem. Dlaczego tak sądzę? Postaram się wyjaśnić w dzisiejszej recenzji.

Strony

Subskrybuj RSS - Literatura młodzieżowa

© 2017 prostymislowami.com | Strona prostymislowami.com używa ciasteczek.