Recenzja

"Kochaj" - Regina Brett

Kiedy dopada Cię taki dzień, kiedy wszystko jest na NIE – spóźnił się pociąg, ktoś na Ciebie nakrzyczał a szef kazał zostać po godzinach... Mogło być gorzej! :) Jakkolwiek banalnie to brzmi, to książka Reginy Brett „Kochaj” pozwala zapomnieć o tym co złe a skupić na tym co pozytywne. Zapraszam na recenzję!

Regina Brett jest autorką takich bestsellerów jak: „Bóg nigdy nie mruga”, „Jesteś cudem”, „Bóg zawsze znajdzie Ci pracę” i „Twój dziennik”. „Kochaj” jest opowieścią dla każdego. Uniwersalną biblioteką dobrych rad, pięknych historii i głębokich przemyśleń. Napisana dla tych, którzy zostali zranieni albo kochają zranionych, ale i dla tych, którzy są nieświadomi własnych ran.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Insignis i swoją premierę miała w październiku 2017 roku. W tamtym czasie Polskę odwiedziła sama Regina, która podkreśla, że z naszym krajem jest szczególnie związana. Również w książce znajdziemy kilka odnośników do nas, polskich czytelników oraz wydawnictwa Insignis, które autorka szczególnie ceni.

Uważam, że „Kochaj” nie jest książką dla każdego – wbrew temu co sądzi autorka. Nie każdy lubi takie poradniki i myślę, że nawet dobre zamiary Reginy nie są w stanie tego zmienić. Można się z niej śmiać, można trywializować teksty, które są w niej zawarte... Lecz pomimo tego, że raczej stronię od książek motywacyjnych, dobrych myśli i coachingu to książki Reginy Brett przemawiają do mnie w całości. W żaden sposób nie czuję się przez nią „przeciągana” na jakąkolwiek stronę czy zmuszana do porzucenia wszystkiego co dotychczas miało miejsce w moim życiu. Autorka dzieli się historiami ze swojego życia, które mają nam uświadomić, że nawet jeśli znajdujemy się w sytuacji, jak mamy wrażenie, „bez wyjścia” to nigdy nie można się poddać.

Regina nie miała łatwego dzieciństwa, młodość upłynęła jej na zmaganiach z problemami rodzinnymi, wcześnie zaszła w ciążę, później walczyła z rakiem. Powiedzieć, że jej życie nie było usłane różami wydaje się być sporym niedopowiedzeniem. Czytając tę książkę momentami szokowało mnie to jak bardzo autorka otwiera się na czytelnika. Jak bardzo intymne i długo skrywane tajemnice była nam w stanie wyjawić. Z książki bije niesamowita szczerość, troska o drugiego człowieka ale też miłość do samej siebie, otoczenia oraz mniej lub bardziej obcych ludzi. Autorka dzieli się z nami wydarzeniami, które pokazują jak kilka razy „upadła” - zachowała się w taki sposób, o który nawet sama by się nie podejrzewała. W końcu nie chodzi o to aby być idealnym, lecz starać się zmieniać swoje zachowanie i dążyć do balansu między tym co dobre a tym co złe.

Książka podzielona jest na 50 lekcji, które można czytać niezależnie od siebie. Wracać do nich, inspirować się, podsyłać znajomym. Wybierać dokładnie te, które w danym momencie są nam potrzebne, które mogą okazać się pomocne innym. „Kochaj” to tytuł, który inspiruje, pozwala zagłębić się w siebie samego, zatrzymać chwilę dłużej przy własnych potrzebach.

50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół – Kochaj. Polecam wszystkim tym, którzy mają ochotę oderwać się od tego co tu i teraz. Ciepłe, mądre i wzruszające historie, które podnoszą na duchu ale też uwrażliwiają. Myślę, że warto dać jej szansę :)

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Insignis.

Moja ocena: 
5.04

Autor

  • Regina Brett

    Autorka książek "Bóg nigdy nie mruga", "Jesteś cudem", "Bóg zawsze znajdzie Ci pracę", które trafiły na listę bestsellerów "New York Times". Jej teskty zostały przetłumaczone na wiele języków i wydane w ponad dwudziestu dwóch krajach. Dwukrotnie była finalistką Nagrody Pulitzera w kategorii "Komentarz". [źródło: Insignis]

© 2017 prostymislowami.com | Strona prostymislowami.com używa ciasteczek.