Recenzja

„Dwór mgieł i furii” - Sarah J.Maas

Cóż to były za emocje. Nie jestem w stanie dojść do siebie po tej karuzeli wrażeń jaką przygotowała dla nas Sarah J.Maas w drugiej części przygód Feyry – „Dwór mgieł i furii”. Jeśli chcecie poznać moje zdanie na temat tej książki to zapraszam do lektury dzisiejszej recenzji.

Powieść rozpoczyna się w momencie intensywnych przygotować Dworu Wiosny do ceremonii zaślubin Feyry i Tamlina. Jednym z największych problemów jest jednak fakt, iż główną bohaterką targają skrajne emocje dotyczące jej ślubnego wybranka – wszak nigdy nie chciała zostać księżniczką. Dodatkowo kobietę dręczą conocne koszmary dotyczące krwawych scen, które rozegrały się pod Górą, przed obliczem Amaranthy. Feyra nie może pozbyć się wrażenia, że Tamlin, chcąc uchronić ją przed złem świata, zamyka ją w złotej klatce i nie pozwala jej uczestniczyć w wydarzeniach mających miejsce na Dworze. Na domiar złego o spłatę swojego długu upomina się największy wróg Tamlina – Rhysand, książę Dworu Nocy.

Gdy sięgałam po drugą część przygód Feyry nie sądziłam, że tak bardzo przypadnie mi ona do gustu. Byłam już po lekturze pierwszej części, która bardzo mnie zachwyciła – jednak „Dwór cierni i róż” jest tylko niewinnym wstępem do uzależniającego „Dworu mgieł i furii”. Określenie tej książki jako wciągającej jest po prostu sporym niedomówieniem. Ta powieść jest po prostu uzależniająca – sięgnijcie po nią a na pewno przyznacie mi rację. Akcja książki jest szybka, nie nudzi i sprawia, że nie mamy ochoty się z nią rozstawać („Jeszcze jeden rodział… Tylko jeden rozdział…” – brzmi znajomo? ;)). Świat stworzony przez Maas jest niesamowicie barwny, ciekawy i ujmujący. Emocje jakie targają bohaterami są silne i rewelacyjnie opisane – dzięki czemu możemy się świetnie wczuć w ich nastrój.

O ile pierwsza część rzeczywiście mogła uchodzić za powieść młodzieżową, tak przy „Dworze  cierni i róż” zaryzykowałabym już stwierdzenie, że jest to tytuł zarezerwowany jedynie dla starszej młodzieży i dorosłych. Znajdziemy tutaj opisy dość mocnych scen erotycznych, także na pewno nie jest to książka, którą podarowałabym młodej nastolatce. Co dziwne, nigdzie nie znajdziecie informacji, że jest to tytuł przeznaczony dla młodzieży [16+] - a szkoda, uważam, że taki zapis powinien gdzieś widnieć.

Książka pozostawiła mnie w emocjonalnym szaleństwie. Byłam zarówno zdruzgotana, że to już koniec, szczęśliwa, że czeka mnie kolejna część ale też zszokowana tym jak bardzo powieść zdołała mnie wciągnąć i pochłonąć aż do cna. Godzinę po odłożeniu tej książki na półkę, pomyślałam: „Ok, więc tak wygląda ten sławny, książkowy kac”. Nigdy wcześniej nie czułam się tak spragniona lektury kolejnych tomów opowiadających o dalszych losach bohaterów, świeżo przeczytanej książki.

Jeśli szukacie dobrej książki o tematyce fantasy to polecam Wam serdecznie „Dwór mgieł i furii”. Jest to powieść, przy której na pewno nie będziecie się nudzić. Miliony fanów na całym świecie nie może się przecież mylić :)

Moja ocena: 
6

Autor

  • Sarah J.Maas

    Amerykańska pisarka, urodzona 5 marca 1986 roku. Jej debiutancka powieść pt. „Szklany tron” ukazała się w 2012 roku. Maas rozpoczęła pisanie swojej bestsellerowej serii w wieku szesnastu lat. Swoje pierwsze opowiadania zamieszczała na portalu internetowym gdzie zdobyły ogromną popularność.

© 2017 prostymislowami.com | Strona prostymislowami.com używa ciasteczek.