Pytania, których nikt nie zadaje

Klaudia Bianek

Klaudia Bianek - żona, kocia mama, książkoholiczka. Z miłości do czytania, zrodziła się u niej miłość do pisania. Autorka debiutanckiej powieści pt. "Jedyne takie miejsce". Niedługo premierę będzie miała jej kolejna książka pt. "Najcenniejszy podarunek". Chcecie ją poznać bliżej? :) Zapraszam do lektury krótkiego wywiadu przeprowadzonego w ramach cyklu "Pytania, których nikt nie zadaje".

1. Gdybyś mogła być teraz gdziekolwiek na świecie, to gdzie byś aktualnie była i co robiła?
Odp. Myślę, że byłabym w Londynie. Marzę od lat, żeby kiedyś odwiedzić to miasto. Pewnie zwiedzałabym wszystkie miejsca, które mają związek z Harrym Potterem, albo siedziała w jakiejś uroczej kawiarni i pisała powieść, której akcja dzieje się właśnie w Londynie.

2. Jakiej książki nie chciałabyś kiedykolwiek napisać?
Odp. Horroru. O ile thrillery i kryminały uwielbiam czytać w ilościach hurtowych, o tyle horror – zarówno w wersji filmowej, jak i książkowej – nie przejdzie. Dawno temu byłam w kinie na horrorze Kobieta w czerni (bo grał tam Daniel Radcliffe, więc musiałam!), a później błagałam moją o pięć lat młodszą siostrę, żeby spała ze mną w pokoju, bo się bałam… Nie mogłabym napisać horroru o tematyce paranormalnej. Zdecydowanie nie!

3. Jakim superbohaterem chciałabyś być? Jaką supermoc posiadać?
Odp. Chciałabym mieć moc uzdrawiania ludzi i zwierząt.

4. Gdybyś mogła pozbyć się swojej jednej wady, to którą byś wybrała i dlaczego?
Odp.Bywam nieśmiała w kontaktach z ludźmi. Nie lubię w sobie tej cechy, bo czasem chciałabym się rozgadać, a czuję jakąś wewnętrzną blokadę, która strasznie mnie denerwuje. Uważam, że nieśmiałość jest moją wadą i jej chciałabym się pozbyć. A w następnej kolejności chciałabym nie być tak kłótliwa, z czego zapewne ucieszyłby się mój mąż!

5. Najpierw książka, potem film? Czy na odwrót?
Odp. A to różnie u mnie bywało… Czasem obejrzałam jakiś film, a dopiero później dowiadywałam się, że powstał na podstawie książki. Były przypadki, gdy film podobał mi się bardziej niż książka (było tak w przypadku Gwiazd naszych wina – film bardzo na plus, książka wręcz przeciwnie), chociaż zdecydowanie częściej to książka jest lepsza od filmu i wolę najpierw przeczytać, a dopiero później obejrzeć ekranizację.

6. W Twojej skrzynce mailowej panuje porządek? Czy twórczy miszmasz?
Odp. Jeszcze kilka miesięcy temu moja skrzynka mailowa była absolutnie przeładowana i panował w niej chaos, bo miszmasz to za małe słowo. Obecnie mam absolutny porządek.

7.  Co byś powiedziała sobie sprzed 10 lat, mając tę wiedzę co teraz?
Odp. Młodszej o dziesięć lat Klaudii powiedziałabym: „Teraz nie lubisz kotów, a za dziesięć lat będziesz szaloną kocią mamą, wiesz o tym?”.

8. Jaki gatunek zwierzęcia oddaje Twój charakter i dlaczego właśnie ten?
Odp.Kot. Zdecydowanie i całkowicie kot. Kiedyś pewnej bliskiej mi osobie napisałam, że mam bardzo koci charakter. Lubię chodzić własnymi ścieżkami, wszelki kontakt fizyczny zawsze musi być na moich zasadach, nie lubię chaosu, bywam samotnikiem, mam bardzo specyficzne poczucie humoru, które zazwyczaj nie pokrywa się z poczuciem humoru większości ludzi. Rzadko kiedy bywam wylewna i miewam humorki, których nikt nie rozumie. Właśnie dlatego ja i moje cztery koty tak świetnie się dogadujemy!

9. Gdybyś do końca życia mogła czytać książki tylko jednego gatunku literackiego, to jaki byś wybrała?
Odp. Chociaż zarówno powieści młodzieżowe, jak i obyczajowe są mi niezwykle bliskie, to gdybym do końca życia mogła czytać książki tylko jednego gatunku, postawiłabym na obyczaj. Lubię historie życiowe i nieprzerysowane. Lubię zwolnić wraz z bohaterami i przeżywać ich życiowe problemy dnia codziennego. Powieści obyczajowe są zdecydowanie najbliższe mojemu sercu.

10. Gdyby Twoje życie było książką, to jaki miałaby ona tytuł?
Odp. A to bardzo trudne pytanie! Myślę, że byłoby to coś pomiędzy „(Nie)zwyczajne życie”, a „Spokojne jest piękne”. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Po więcej informacji na temat Klaudii odsyłam na jej profil: www.facebook.com/pg/klaudia.bianek i serdecznie dziękuję za udzielenie odpowiedzi na pytania, oraz zapoczątkowanie nowej serii na blogu :) <3

Moja ocena: 
0

© 2017 prostymislowami.com | Strona prostymislowami.com używa ciasteczek.