Recenzja

„Oczy wilka” - Alicja Sinicka

Dzisiaj trochę o tym jak nie wolno oceniać książki w  trakcie czytania. Czym podpadła mi książka „Oczy wilka” Alicji Sinickiej? Jeśli chcesz się dowiedzieć to zapraszam do lektury mojej recenzji.

Główną bohaterką jest Lena, którą poznajemy w dniu przeprowadzki do Głębi, gdzie po ukończeniu studiów, zaczyna nowy rozdział życia. Dziewczyna wprowadza się do swojej przyjaciółki, która uprzednio pomogła jej zdobyć pracę w pobliskiej fabryce. Nowe życie Leny rozpoczyna się od niemiłego incydentu – kobieta z rozpędu wjeżdża swoim autem w samochód zaparkowany na parkingu, przed sklepem ogrodniczym. Właścicielem pojazdu okazuje się mężczyzna, który jest posiadaczem najbardziej przeszywających oczu jakie kobieta kiedykolwiek widziała. Jaki wpływ na życie Leny miało to wydarzenie dowiecie się z lektury książki „Oczy Wilka”, polskiej autorki Alicji Sinickiej.

Książka została wydana w 2017 roku przed wydawnictwo Novae Res. Zaliczana jest do gatunku literatury kobiecej, także nie każdemu przypadnie do gustu. Zanim sięgnęłam po tę opowieść przeczytałam o niej kilka recenzji. Natknęłam się na porównanie do „50 twarzy Greya”, które uważam, że jest mocno krzywdzące. „Oczy Wilka” to historia, która od pierwszych stron bardzo mnie wciągnęła. Z przerażeniem patrzyłam na to jak szybko powieść przemyka mi między palcami. Dopiero zaczęłam ją czytać, historia tak mnie zaciekawiła a już zaraz miałam ją kończyć. Byłam mocno podekscytowana losami głównej bohaterki i bardzo chciałam dowiedzieć się jaki będzie koniec tej historii. W głowie miałam już piękne zdania, które napiszę aby wychwalić ten tytuł. Cudowna fabuła, wartka akcja, bardzo dobrze przemyślani bohaterowie. Ogromny plus za to, że akcja jest osadzona w polskich realiach. Nie sposób było się od niej oderwać. Jakież jest moje rozczarowanie kiedy nie mogę Wam napisać, że jest to książka, która trafia na listę moich ulubionych… Żałuję, że tak pięknie opowiadana historia miała tak średnie zakończenie. Oczywiście nie napiszę Wam co się działo i jakie wydarzenia wpłynęły na moją ocenę, bo chcę abyście sami się o tym przekonali podczas lektury tej książki.  

„Oczy wilka” to książka, która idealnie sprawdzi się jako lekka lektura na plażę czy miłe wypełnienie relaksującego, wolnego wieczoru. Historia jest wciągająca, narracja angażująca a stworzony świat powinien być nam bliski z uwagi na osadzenie w polskich realiach. Główna bohaterka jest przyjemną postacią i można się z nią szybko zżyć. Przykro mi, że nie mogę jej ocenić na więcej niż 4. Zapowiadała się bardzo dobrze i gdyby nie przekombinowane zakończenie, na pewno otrzymałaby solidną 6.

Moja ocena: 
4.02

Autor

  • Alicja Sinicka

    Pochodzi z Oławy koło Wrocławia. Pracuje jako analityk finansowy, wychowuje syna. Jest debiutującą pisarką. Pierwszą książką w jej dorobku tytuł „Oczy wilka” wydany w 2017 roku przez wydawnictwo Novae Res.

© 2017 prostymislowami.com | Strona prostymislowami.com używa ciasteczek.