Recenzja

„Przeczucie” - Tetsuya Honda

Jeśli szukacie prostego, aczkolwiek wciągającego i dobrego thrillera to myślę, że coś dla Was znalazłam. Dzisiejszy wpis będzie dotyczył książki pt. „Przeczucie”, japońskiego autora Tetsuya Honda. Zapraszam.

Reiko to trzydziestoletnia policjantka, która w młodym wieku została mianowana na komisarza. Kobieta dowodzi zespołem w ramach Wydziału Zabójstw Tokijskiej Policji Metropolitalnej. Wśród jej współpracowników krążą pogłoski o tym, że Reiko została awansowana nie w uznaniu za zasługi a jedynie dzięki znajomościom. Kobieta staje przed koniecznością wyjaśnienia pochodzenia zwłok, które ktoś zapakował w niebieską folię, owinął sznurkiem i podrzucił do parku blisko terenów mieszkalnych. Zagadką jest też duża ilość ran na ciele denata, które zostały dokonane już po jego śmierci. Czy przeczucia Reiko pozwolą jej odkryć kto stoi za zabójstwem?

Miałam spore obawy przed lekturą tej powieści. Bałam się, że nie będę w stanie zapamiętać imion głównych bohaterów. Brzmi błaho, ja wiem. Jednak na co dzień nie mam styczności z japońskimi nazwiskami. Moje obawy okazały się jednak nieuzasadnione, ponieważ ilość bohaterów w tej książce jest dość mała, zaś wydawca zadbał o to aby na pierwszych stronach umieścić spis postaci z krótkim opisem.

Sceptycznie nastawiona do „Przeczucia” zasiadłam do lektury. Okazało się, że książka wciągnęła mnie tak mocno, że pochłonęłam ją w kilka godzin. Akcja była wartka, wątek kryminalny bardzo przemyślany zaś bohaterowie świetnie wykreowani. Jestem pod dużym wrażeniem tego jak autor poprowadził całą fabułę. W książce nie brakuje zwrotów akcji a rozwiązanie zagadki wprowadza czytelnika w osłupienie. Jestem wielką fanką twórczości Harlana Cobena i myślę, że Tetsuyę Honda można nazwać jego japońskim odpowiednikiem.

Nie ma co dużo mówić – książka jest godna polecenia i mam nadzieję, że po nią sięgniecie.

Moja ocena: 
5.04

Autor

  • Tetsuya Honda

    Urodzony 18 sierpnia 1969 roku, japoński autor. Należy do organizacji „Mystery Writers of Japan”, która zrzesza japońskich autorów tworzących powieści zagadkowe, thrillery, sensacje. Jego pierwszym tytułem, który ukazał się w Polsce było „Przeczucie” („Strawberry Night”/„The silent dead”).

© 2017 prostymislowami.com | Strona prostymislowami.com używa ciasteczek.