Literatura współczesna

Recenzja

Rzadko spotykam się z takimi książkami, które wywierają na czytelniku ogromne piętno, burzą jego emocje i na długo pozostają w pamięci. Taka jest powieść Katarzyny Zyskowskiej - „Historia złych uczynków”. Mroczna, pełna silnych emocji a do tego tak bardzo realna.

Recenzja

„Nie mamy sztyletów, ale mamy pistolety. Jesteśmy wszędzie, oni są wszędzie, trzymają się w cieniu, pokonane serca, którym on przywrócił dech, złamane życia, które on ponownie uzbroił! Jesteśmy! Paryżu intra-muros, nadchodzimy! Rozejrzyj się wokół siebie: coś się skończyło, coś się zaczyna!”. Francja pogrążona w chaosie, zamieszki na ulicach i skomplikowana sytuacja rodziny Narrusz. Upiór nawiedził Europę!

Recenzja

Czy przytoczenie traumatycznych wspomnień i tematów tabu powoduje, że książka momentalnie zyskuje na wartości? Czy napisanie powieści opartej na bólu to klucz do sukcesu? O tym w dzisiejszej recenzji książki Sejal Badani pt. „Ślad po złamanych skrzydłach”.

Recenzja

Dzień, który miał być najpiękniejszy w jej życiu, zamienił się najgorsze wspomnienie. Na okładce książki „Nigdy nie zapomnę”, Kerry Lonsdale, możemy czytać „Porywająca opowieść, którą polecisz najlepszej przyjaciółce”. Czy historia Aimee rzeczywiście chwyta za serce? Tego dowiecie się z dzisiejszej recenzji. Zapraszam do dalszej lektury.

Recenzja

Dość krótka, mocna historia. Napisana niesamowitym językiem, w ciekawy sposób. O czym dzisiaj mowa? „Czarna”, autorstwa Wojciecha Kuczoka. Zapraszam na recenzję.

Recenzja

Zderzenie dwóch światów, z których jeden ma się niedługo zakończyć. Młody polak i angielski mężczyzna w podeszłym wieku. Czy porównanie tej książki z kultowym filmem „Nietykalni” jest adekwatne? O tym opowiem w dzisiejszej recenzji.

Recenzja

Jeśli macie ochotę na recenzję literatury innej niż ta, którą dotychczas opisywałam, to zapraszam do dalszej lektury. Dzisiaj opowiem trochę o książce Sabriego Louatah pt. „Dzikusy. Francuskie wesele”.

Recenzja

Czy bolesna historia może być piękna? Wyobraź sobie dzień, w którym tracisz wszystko to co dawało Ci poczucie bezpieczeństwa. Nie masz już domu, rodziny, znajomych i możliwości rozwijania się. Wszystko legło w gruzach. Jak odnaleźć się w tak trudnej rzeczywistości? Dzisiaj kilka słów o książce pt. „Dalila”, której autorem jest Jason Donald.

Recenzja

„Myśl o treści, myśl o treści, myśl o treści… nie gap się ciągle na tę okładkę…” – przepadłam! Jeśli jesteście ciekawi jakie mam zdanie o książce „Ogród małych kroków” to zapraszam do lektury dzisiejszej recenzji :)

Subskrybuj RSS - Literatura współczesna

© 2017 prostymislowami.com | Strona prostymislowami.com używa ciasteczek.