Fantastyka/fantasy/science fiction

Recenzja

Fantastyka gości u mnie dość rzadko, dlatego tym bardziej cieszę się, kiedy mogę przyjść do Was z tytułem wpisującym się w ten gatunek, który mogę polecić. Dzisiaj opowiem Wam o wyjątkowej kontynuacji, jaką jest "Żmij". Zapraszam!

Recenzja

Czym tym razem zaskakuje Anna Sokalska? Doczekaliśmy się czwartej odsłony „Opowieści z Wieloświata”, jednej z moich ulubionych serii utrzymanej w klimatach słowiańskich mitów i wierzeń. Jak ten czwarty tom prezentuje się na tle pozostałych tomów? O tym opowiem w dzisiejszej recenzji.

Recenzja

Są takie powieści, które urzekają swoją wyjątkowością i są tak genialne, że ja siadając do pisania tekstu o nich, zastanawiam się, co mogłabym powiedzieć, aby oddać całe piękno danego tytułu. Tak jest też tym razem. „Cień wysokiej przestrzeni” to historia tak unikatowa, że ciężko będzie ją opisać „prostymi słowami”. Nie omieszkam jednak spróbować :)

Recenzja

Dzisiaj o książce, która bardzo szybko okazała się być jedną z lepszych, jakie czytałam w tym miesiącu. „Wróżda” Marcina Sindera zdobyła moje serce. A jak tego dokonała? Zaraz o tym opowiem.

Recenzja

Mam mętlik w głowie. Wczoraj skończyłam czytać „Kuglarza”, trzeci tom serii „Opowieści z Wieloświata” i od tamtego momentu cały czas, usilnie myślę nad tym, co o nim napisać. Jestem z jednej strony zauroczona, z drugiej zagubiona. Zapraszam do zapoznania się z moimi rozterkami :)

Recenzja

Kiedy zobaczyłam tytuł tej książki, to pomyślałam tylko krótkie, treściwe: „co?”. „Żertwa” nic mi nie mówiła. Wyobrażałam sobie, że ten termin musi mieć jakiś związek z mitologią słowiańską, która jest podstawą tej historii. A teraz już wiem, o co chodzi i mam nadzieję, że Wy również zapragniecie się dowiedzieć :) Zapraszam na recenzję.

Recenzja

Rzadko sięgam po książki stylizowane na klimat retro i choć nie było to pasjonujące spotkanie to książka Imogen Hermes Gowar przypadła mi do gustu. Zapraszam na recenzję powieści „Syrena i Pani Hancock”.

Recenzja

Sięgając po „Wiedźmę”, powieść Anny Sokalskiej, nie spodziewałam się, że ta powieść tak mnie, wciągnie. Oczekiwałam, że będzie to książka stricte fantasy, które czytam stosunkowo rzadko. Okazało się jednak, że „Wiedźma” jest mi bliższa, niż się na pierwszy rzut oka wydawało.

Recenzja

Wpis tego typu pojawia się na blogu po raz pierwszy. Dzisiaj będę chciała przybliżyć Wam nie jedną, nie dwie a aż trzy książki! Dobrze wiecie, że niedawno przeczytałam „Trupa na plaży” Anety Jadowskiej i miałam po nim lekki niedosyt. Byłam jednak pewna, że nie będzie to moje ostatnie spotkanie z twórczością tej autorki... i tak też było :)

Recenzja

Nie byłam przygotowana na to jakie emocje wywoła we mnie ta książka. Rok temu, niedługo po premierze „Klątwy przeznaczenia” w sieci aż zawrzało. Można powiedzieć, że powieść skupia wokół siebie tylko dwie grupy odbiorców: sympatyków, którzy są historii dozgonnie oddani i czytelników rozczarowanych, chętnie wyrażających swoją niechęć do tegoż tytułu. A jak jest ze mną? O tym za chwilę.

Strony

Subskrybuj RSS - Fantastyka/fantasy/science fiction

© 2017 prostymislowami.com | Strona prostymislowami.com używa ciasteczek.